zadzwoń już teraz:  +48 54 288 18 58
film
Konstrukcja dachowa hotelu OSSAKonstrukcja dachowa nadbudowy na dachu płaskimKonstrukcja haliDrewno konstrukcyjne
Jestem tu:
Strona główna › Jak powstają nasze konstrukcje

Z czego wykonujemy konstrukcje?

Drewno

drewno3Konstrukcje wytwarzamy z drewna sosnowego lub świerkowego o wilgotności 13-16 % , struganego lub niestruganego. Drewno dostarczają nam specjalistyczne nowoczesne tartaki wyposażone w suszarnie, gdzie deski suszone są termicznie w temperaturach 65-95°C. W takich temperaturach owady i zarodki pleśni obecne w tarcicy ulegają zniszczeniu oraz uwalniają się naprężenia w drewnie. Elementy, które się wykrzywiły podczas procesu suszenia są odrzucane. Konstrukcje wykonane z tak przygotowanego drewna są równe i „nie pracują", co jest bardzo ważne w przypadku montażu płyt gipsowo- kartonowych - płyty zamocowane na konstrukcji nie pękają.
Impregnat

drewno4Konstrukcje impregnujemy preparatem Fobos M-4, który zabezpiecza konstrukcje przed owadami, grzybami i działaniem ognia.
Płytki kolczaste

rzutnik-laserowyBardzo ważnymi elementami wykorzystywanej przez nas technologii są płytki kolczaste. Są to płytki z blachy stalowej (ocynkowanej lub nierdzewnej) z wytłoczonymi w nich kolcami. Po wciśnięciu ich, za pomocą pras o dużym nacisku (od 18 do 50 ton) w drewniane elementy konstrukcji, łączą je one na stałe. Zastosowanie ich jako elementu łączącego poszczególne elementy tarcicy w jedną płaszczyznę gwarantuje dużą siłę połączeń o niezmiennej i przewidywalnej wytrzymałości.

Etapy powstawania konstrukcji

Projektowanie

projektowanie konstrukcji dachowejNa podstawie projektu architektonicznego lub wymiarów i innych potrzebnych danych przekazanych przez Inwestora wykonujemy projekt konstrukcji. Projekty wykonujemy używając licencjonowanych programów TrussCon i Roof Con. Przeliczają one wytrzymałość naszych konstrukcji, optymalizują ilość potrzebnego drewna i precyzyjnie określają położenie płytek kolczastych. Wykonany projekt przekazywany jest Inwestorowi do wglądu i akceptacji Po akceptacji projektu jest on przesyłany drogą elektroniczną do maszyn sterujących produkcją.
Produkcja

produkcja1Elementy konstrukcji zostają zaprogramowane w pamięci maszyn – pił kątowych, na któych wycinane są elementy wiązarów oraz w sterowniku rzutników laserowych. Wycięte elementy zostają najpierw zaimpregnowane a następnie łączone w całość na specjalnych stołach wyposażonych w rzutniki laserowe. Na powierzchni stołów lasery wyświetlają obraz całego wiązara i dokładne miejsca położenia płytek kolczastych. Po ułożeniu wszystkich elementów na właściwych miejscach prasa wciska płytki w drewno pod ciśnieniem 250 atmosfer, tworząc trwałe i wytrzymałe połączenie elementów w całość. Wyprodukowany wiązar poddawany jest na koniec kontroli jakości.
Montaż

hala_montaz4Montaż konstrukcji Inwestor może wykonać we własnym zakresie, lecz najczęściej wykonują go nasze ekipy. Ponieważ prefabrykowane konstrukcje składają się z gotowych, precyzyjnie wykonanych elementów - nie ma potrzeby dodatkowego dopasowywania ich na budowie - konstrukcję składa się „jak z klocków". Doświadczona ekipa montażowa składa konstrukcję dachu domu jednorodzinnego o pow. 200-300 m2 średnio w 3 dni.

PARTNERZY TECHNOLOGICZNI:

braasbaumatpanasonicprefa

PARTNERZY HANDLOWI:

Pracownia Z500 Drewno skandynawskie