zadzwoń już teraz:  +48 54 288 18 58
film
Konstrukcja dachowa hotelu OSSAKonstrukcja dachowa nadbudowy na dachu płaskimKonstrukcja haliDrewno konstrukcyjne
Jestem tu:
Strona główna › Dla mediów
Prefabrykowane konstrukcje dachowe dawno już wyparły tradycyjne więźby w Stanach Zjednoczonych i Skandynawii oraz stanowią 70% konstrukcji wznoszonych w Europie Zachodniej. W Polsce również cieszą się coraz większą popularnością - coraz częściej zastępują tradycyjne konstrukcje z uwagi na szereg korzyści płynących z ich zastosowania.

Wybudowaliśmy już ponad cztery tysiące pięćset prefabrykowanych dachów.

Jak powstają nasze konstrukcje?
sklad-drewnaKonstrukcje wytwarzamy z drewna sosnowego lub świerkowego o wilgotności 13-16%, struganego lub niestruganego. Drewna dostarczają nam specjalistyczne nowoczesne tartaki wyposażone w suszarnie, gdzie deski suszone są termicznie w temperaturach 65-95 stopni. W takich temperaturach owady i zarodniki pleśni obecne w tarcicy ulegają zniszczeniu oraz uwalniają się naprężenia w drewnie. Elementy, które się wykrzywiły podczas procesu suszenia, są odrzucane. Konstrukcje wykonane z tak przygotowanego drewna „nie pracują", co jest bardzo ważne w przypadku montażu płyt gipsowo-kartonowych – płyty gipsowo-kartonowe zamocowane na konstrukcji nie pękają.

Posiadamy najnowocześniejsze linie do produkcji dźwigarów w kraju.

Po cięciu drewna na wymiar drewno jest impregnowane preparatem FOBOS M-4 zabezpieczającym je przed owadami, grzybami i ogniem.

Rozwiązujemy nawet bardzo trudne i skomplikowane zadania konstrukcyjne.

rzutnik-laserowyWycięte elementy drewniane konstrukcji łączone są w gotowe wiązary za pomocą płytek kolczastych na specjalnych stołach wyposażonych w rzutniki laserowe. Na powierzchni stołów laserowe rzutniki wyświetlają obraz całego wiązara i dokładne miejsca położenia płytek kolczastych. Po ułożeniu wszystkich elementów na właściwych miejscach prasa wciska płytki w drewno pod ciśnieniem 250 atmosfer, tworząc trwałe i wytrzymałe połączenie elementów w całość.Zastosowania
Prefabrykowane konstrukcje dachowe stosuje się w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym pod wszelkie typy pokryć dachowych.
im000146dscn0569dsc05704dsc06701
Najważniejsze korzyści z zastosowania prefabrykowanej konstrukcji
W domach parterowych zastosowanie więźby dachowej z dźwigarów kratowych eliminuje strop betonowy, znacznie obniżając koszt budynku. Dolne pasy wiązarów tworzą strop drewniany i bezpośrednio do nich przykręca się konstrukcję metalową lub drewnianą, tzw. „ruszt" do montażu sufitu z płyt gipsowo-kartonowych.

Wycenę i wstępny projekt wykonujemy bezpłatnie

W poddaszach użytkowych obniżamy koszt budowy zastępując murowaną ściankę kolankową ścianką drewnianą będącą częścią wiązara. Na betonowym stropie wykonujemy poddasze lub całe piętro jak konstrukcję domu szkieletowego - rys. Tak wykonana konstrukcja nie ma mostków termicznych – jest to „najcieplejsze" rozwiązanie konstrukcji dachowej/poddasza. Dodatkowo eliminacja słupów podporowych pozwala dowolnie zagospodarować powierzchnię poddasza a ścianki działowe można wykonać w technologii mokrej (pustak, cegła) lub suchej (płyta gipsowo – kartonowa na ruszcie drewnianym lub metalowym).
nadbudowapoddasze użytkowekonstrukcja dachowakonstrukcja dachowa

Możliwość wykonania konstrukcji o rozpiętości do 30 metrów bez zastosowania dodatkowego podparcia
konstrukcja drewniana o rozpiętości do 30mkonstrukcja drewnianakonstrukcja hali o rozpiętości do 30m
W domach o małej odległości między ścianami zewnętrznymi (7-10m) proponujemy rozwiązanie ze stropem drewnianym. Jest to najtańsze rozwiązanie budowy domu. Strop powstaje przez zastosowanie w wiązarach wytrzymałych dolnych pasów, na których układa się deski podłogowe lub płyty OSB, a od spodu montuje sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych. Tak budowane poddasze można wykańczać już po zamieszkaniu na parterze budynku, ocieplając dom tymczasowo na wysokości stropu. Prace wykończeniowe nie są uciążliwe dla mieszkańców, gdyż roboty wykonuje się w technologii suchej.

Działamy na terenie całej Polski

O wielu innych korzyściach płynących z zastosowania naszych konstrukcji możecie się Państwo dowiedzieć na podstronach naszego serwisu internetowego www.moderndach.pl. Gorąco zachęcamy Państwa do lektury.

PARTNERZY TECHNOLOGICZNI:

braasbaumatpanasonicprefa

PARTNERZY HANDLOWI:

Pracownia Z500 Drewno skandynawskie